Novinky

26.03.2020 3D tiskárna DDM Magnet pomáhá lékařům

DDM Magnet přispěl zapůjčením 3D tiskárny k výrobě ochranných štítů pro lékaře. Tiskárna byla zapůjčena ZŠ Mlýnská v Mohelnici, která je zapojená do celorepublikového projektu jejich výroby.

25.03.2020 Letní tábory 2020

Pracovníci DDM Magnet Mohelnice nezahálí a intenzivně pracují na přípravách letních táborů. S realizací všech letních táborů zatím počítáme v plném rozsahu. Není však jasné, kdy budou současná vládní a hygienická opatření zmírněna nebo ukončena. Čekáme na další vyjádření vlády, MŠMT a dalších orgánů, která budou závislá na vývoji koronavirové epidemie. Hned, jak bude rozhodnuto o letních akcích, zveřejníme informace na webu a facebooku DDM Magnet.

10.03.2020 Uzavření DDM Magnet Mohelnice

Upozornění pro rodiče! S odvoláním na závěry Bezpečnostní rady ČR dochází v Olomouckém kraji s platností od 11. 3. 2020 k uzavření všech základních (včetně ZUŠ), středních a vyšších odborných škol a středisek volného času. Z výše uvedených důvodů budou veškeré zájmové kroužky při DDM Magnet Mohelnice od 11.3.2020 až do odvolání opatření zrušeny.

27.02.2020 Informace občanům k tématu Koronavirus COVID-19

Zveřejněny informace Bezpečnostní rady Olomouckého kraje ze dne 26. 2. 2020 k tématu Koronavirus COVID-19 (viz "Hlavní menu" nebo "Dokumenty").

"Den bez úrazu" aneb "Proto pozor, proto bacha"

15.06.2019 V pátek 14. června 2019 se v prostorách Domu dětí a mládeže Magnet Mohelnice uskutečnil další ročník soutěže „Den bez úrazu“ aneb „Proto pozor, proto bacha“. Tato akce v rámci projektu „Dětství bez úrazu“ je určená šestičlenným družstvům z 5. ročníků ZŠ. Zábavnou formou informuje děti o prevenci dětských úrazů v dopravě, doma, ve škole, v přírodě a při sportu. Páteční soutěžní klání bylo završením celoročního vzdělávání dětí v této oblasti.
Děti absolvovaly deset stanovišť, kde plnily úkoly vztahující se k problematice úrazů dětí. Vyzkoušely si jízdu zručnosti na kole, řešily dopravní situace, vyhledávaly nebezpečná místa a nebezpečné předměty v místnosti i v přírodě. Též si vyzkoušely chůzi poslepu a záchranu zraněného, učily se bezpečně padat a porovnávaly se soupeři svoji obratnost a postřeh.
Soutěžního dopoledne se zúčastnila 3 družstva ze ZŠ Vodní Mohelnice, 2 družstva ze ZŠ Mlýnská Mohelnice a 1 družstvo ze ZŠ Loštice. První místo si s celkovým součtem 121 bodů vybojovalo družstvo 5.C ze ZŠ Vodní, druhé místo s počtem bodů 115 družstvo 5.C ze ZŠ Mlýnská a třetí místo se 114 body  obsadilo družstvo 5.B ze ZŠ Vodní.
Poděkování patří všem organizátorům, kteří soutěž připravili a firmě MOOLBIKE z Mohelnice, která soutěž sponzorsky podpořila.

Foto z akce zde.