Strašidelná stezka se vydařila!

05.11.2023

V sobotu 21. 10. 2023 pořádal mohelnický Dům dětí a mládeže Magnet ve spolupráci s T-clubem Sokol Mohelnice, Městským kulturním a sportovním centrem, Morava kempem a restaurací Golf Club Restaurant již tradiční „Strašidelnou stezku“.

Do krásného podzimního podvečera již brzy po zahájení vyrazilo plno maličkých duchů, čarodějek i úplně obyčejných hrdinů. Přišlo jich rekordních více než 350!

Na trase na ně čekaly různé hrůzostrašné bytosti, a každá přinášela novou výzvu. S hodnými čarodějnicemi trénovali let na koštěti, děsivé mrtvé nevěsty vyzývaly k překonání bludiště. Krvežízniví upíři se nedali odehnat jinak než česnekem a bylo třeba opravdu dobře mířit! Na paloučku předváděla úžasnou show „Mohelnická sebranka“. Na temné lesní cestě, osvětlované hořícími loučemi, čekal na děti děsivý Nazgul se svým pomocníkem. Ti nejodvážnější s čerty v pekle namotávali pavouky na ruličku. Na křižovatce v parku na děti čekal Světlonoš, který jim pomohl nalézt správnou cestu pomocí svíček a za odměnu mohly pokračovat v cestě s prskavkou. Vodník u jezírka nechtěl pustit malé dušičky bez splnění úkolu, zatímco mumie od dětí potřebovaly pomoc, protože se rozmotaly. Před cílem si mohli účastníci se dvěma hodnými duchy jednoho takového sladkého bílého bubáka vyrobit z lízátka.

Malí odvážlivci se nezalekli ničeho a všichni temnými cestami zdárně došli až do cíle, kde je čekala zasloužená odměna.

O velkolepé finále se postarala skupina Terra Ignis, která tmu prozářila svojí úchvatnou ohňovou show.

Děkujeme všem, kteří se podíleli na organizaci a také městu Mohelnice a Olomouckému kraji, kteří tuto akci finančně podpořili.

Děkujeme také vám návštěvníkům za velmi krásnou účast a příjemnou atmosféru a budeme se těšit na viděnou na dalších akcích!

Fotogalerii najdete ZDE

Do atmosféry můžete nahlédnout i v této videoreportáži: