Šachový turnaj Mohelnice OPEN 2023

04.11.2023

V sobotu 4.11.2023 se ve velkém sále mohelnického kulturního domu v Mohelnici konal 36. ročník šachového turnaje pro registrované i neregistrované hráče – Mohelnice OPEN 2023.
Turnaj již tradičně organizoval Šachový klub Mohelnice ve spolupráci s DDM Magnet Mohelnice a Mohelnickým kulturním a sportovním centrem.
K účasti se letos prezentovalo 87 hráčů. Turnaj opět řídili naši zkušení šachoví rozhodčí a trenéři – Radomír a Jan Kolářovi – díky nimž mělo vše rychlý spád a hladký průběh.

V úvodním slovu popřála všem přítomným hráčské štěstí zástupkyně Města Mohelnice, paní místostarostka Jana Kubíčková. Po nalosování začal devítikolový boj o nejvyšší příčky.

Vítězem turnaje se stal velmistr Petr Matoušek (ELO 2054), 2. místo vybojoval Jakub Vaculík (ELO 2123) a 3. příčka patří Ladislavu Vaňkovi (ELO 2157).

Díky skvělému obsazení turnaje si i členové šachového kroužku při DDM Magnet Mohelnice zahráli s kvalitními hráči poučné partie, což přispěje k jejich hráčskému růstu.

Letošní věkový kontrast byl vidět v 7. kole, kdy nejstarší hráč p. Stanislav Janda (92 let) hrál partii s nejmladší účastnicí turnaje Gabrielou Sochorovou (6 let). Je hezké vidět, jak šachy spojují generace …

Letošní ročník Mohelnice OPEN 2023 je za námi. Akce se díky pečlivé přípravě a organizaci vydařila, patří se poděkovat i podporovatelům turnaje – Městu Mohelnice a Olomouckému kraji, díky jejichž příspěvku se turnaj mohl uskutečnit a také každý z hráčů si za svůj výkon odnesl nějakou věcnou odměnu.