Novinky

15.04.2021 Slet čarodějnic

Zveřejněny propozice akce pro celou rodinu viz sekce "Připravujeme".

10.04.2021 Předání odměn účastníkům akcí DDM Magnet

Zveřejněný harmonogram předání odměn viz sekce "Připravili jsme".

09.04.2021 Den Země s Magnetem

Zveřejněny propozice akce pro celou rodinu viz sekce "Připravujeme".

27.03.2021 UPOZORNĚNÍ PRO RODIČE A ČLENY ZÁJMOVÝCH KROUŽKŮ

DDM Magnet oznamuje, že vzhledem k přijatému krizovému opatření vládou ČR ze dne 26. 3. 2021 se nadále zájmové kroužky při DDM Magnet nekonají. O dalším průběhu zájmového vzděláváním budete informování na webu a FB DDM Magnet. Děkujeme za pochopení.

LETNÍ TÁBOR V JANOUŠOVĚ 2020 (jednotlivé dny)

02.07.2020
Denní věštec - den první 
Po jarní nejisté době DDM Magnet zorganizoval tradiční letní pobytový tábor.  Dnes se rodiče na nástupišti 93/4 rozloučili se svými dětmi, které se vydaly Bradavickým expresem směr Janoušovskobradavická škola čar a kouzel. Táborníci se seznámili s příběhem Harryho Pottera a večer byli rozděleni moudrým kloboukem do kolejí Nebelvír, Zmijozel a Havraspár. Slavnostní večer pokračoval diskotékou. Všichni hezky ulehli do svých komnat a sní o čarovném dobrodružství.
Rita Holoubková, já a jenom já
Foto zde: https://www.ddm-mohelnice.cz/fotogalerie/40-lt-2020-den-prvni

Denní věštec - den druhý 
Studenti Bradavické školy v Janoušově dnes prožili velice pestrý den. Ranní rozcvičkou zahájili kouzelnický výcvik, proběhli nástupištěm 9 3/4 a stihli tak Bradavický expres. Během dne se seznámili s Ufňukanou Uršulou, Buclatou dámou, vrbou mlátičkou a Zlatoslavem Lockhartem. V odpoledním klidu se stali diváky filmového zpracovaní prvního dílu a natrénovali tak stezku na večer. Úkol byl jasný - zachránit Kámen mudrců a vybojovat první viteál Deník Toma Raddla. Mise splněna, všichni unikli přízraku lorda Voldemorta a těší se na další čarovná dobrodružství.
Rita Holoubková, já a jenom já
Foto zde: https://www.ddm-mohelnice.cz/fotogalerie/41-lt-2020-den-druhy

Denní věštec - den třetí
V dnešní lekci obrany proti černé magii se táborníci naučili porazit bubáky. Rozšířili si znalosti v kouzelných formulích a záchranným autobusem se přepravili do Prasinek, kde potkali vlkodlaky. Také uzavřeli bradavičskou bránu a klidný spánek chrání osobní patroni. Podařilo se ukořistit druhý viteál, jež byl uložen v trezoru společně s deníkem.
Rita Holoubková, já a jenom já
Foto zde: https://www.ddm-mohelnice.cz/fotogalerie/42-lt-2020-den-treti

Denní věštec - den čtvrtý
Janoušovský kouzelnický tábor se v sobotu nečekaně probudil, vrácený v časové smyčce, do pátečního rána. Nic netušící táborníci prožívali podobný program jako v páteční den s několika obměnami. Pomoc z Ministerstva kouzel naštěstí vrátila běh tábora zpět do přítomnosti. Cílem další aktivity - výroba vlastních hodin, bylo zamezení dalšímu cestování v čase. Následovalo mistrovství světa v Famfrpálu a průzkum janoušovských tajemných zákoutí. Zakončením dne bylo získání třetího viteálu - medailon Salazara Zmijozela.
Rita Holoubková, já a jenom já
Foto zde: https://www.ddm-mohelnice.cz/fotogalerie/43-lt-2020-den-ctvrty

Denní věštec - den pátý
Táborníci se dnes probudili ve čtvrtém dílu. Jejich jména byla vylosována z ohnivého poháru, aby mohli plnit úkoly v rámci Turnaje tří kouzelnických škol. Po dráčoknedlozelo byl zahájen první úkol - krádež zlatého vejce. Během druhého úkolu, v boji proti janoušovskému jezernímu lidu, získali indícii potřebnou pro průchod zákeřným bludištěm. Mistr Olivander věnoval dětem za odvahu kouzelné hůlky a společně s táborníky přičaroval další viteál Helgy z Mrzimoru.
Rita Holoubková, já a jenom já
Foto zde: https://www.ddm-mohelnice.cz/fotogalerie/44-lt-2020-den-paty

Denní věštec - den šestý
Ráno studenti janoušovskobradavické školy odcestovali na testrálech do nového příběhu. Jako Brumbálova armáda zahráli míčové hry a secvičili kolejní choreografie. Své výkony předvedli před Mudla TV - Ivo Zatloukal. Ve zkoušce ze zmenšovacích kouzel obstáli všichni na výbornou a postoupili do vyšší Náležité kouzelnické úrovně. Jako majitelé koloniálů v Příčné ulici obchodovali s diamanty Gringotovy banky, za které získaly diadém Roweny z Havraspáru.
Rita Holoubková, já a jenom já
Foto zde: https://www.ddm-mohelnice.cz/fotogalerie/45-lt-2020-den-sesty
 
Denní věštec - den sedmý
Studenti bradavické školy se po ranní rozcvičce a masáži vydali hledat domácí skřítky. Dopoledne všem zpříjemnila majitelka obchodu Krucánky a kaňouri Knihomilka Bibliotéková. Tábornická činnost dále pokračovala výrobou osobních amuletů proti mozkomorům. Po obědě se v zapovězeném lese někteří neubránili Aragogově pavučině. Dále byl odhalen smrtijed v Bradavicích a získán hadí viteál. S vítězným pocitem se všichni studenti uložili do svých komnat v napjatém očekávání příštího dne.
Rita Holoubková, já a jenom já
Foto zde: https://www.ddm-mohelnice.cz/fotogalerie/46-lt-2020-den-sedmy

PS: Potterovské oděvy jsou pravidelně prány, tudíž se mohou vyskytovat na fotografiích z různých dnů.

Denní věštec - den osmý
Dnes jsem byla svědkem boje o bradavice. Pochytání smrtijedi plnili úkoly v Azkabanu. Den byl plný kouzel včetně ohnivých formulí, opečeného třaskavce a brzkého spánku před zítřejším náročným dnem.
Rita Holoubková, já a jenom já
Foto zde: https://www.ddm-mohelnice.cz/fotogalerie/47-lt-2020-den-osmy

Denní věštec - den devátý
Čtvrteční ráno začalo snídaní s Harry Potterem. Tímto doplnil sedmý viteál do naší sbírky. Než se stihl zakousnout do rohlíku, byl znenadání překvapen návštěvou dvou neznámých dam z Odboru pro dohled nad kouzelnickými táborníky. Kontrola  dopadlo naprosto v pořádku, Harry se nasnídal a děti se začali bavit hrami na přání. Po zhlédnutí posledního dílu Relikvie smrti táborníci prezentovali své čarodějnické umění vzorně sestavenými vzpomínkovými spoty. Proběhlo vyhlášení výsledků tábornického poháru, ve kterém zvítězili zmijozelští, druhé místo obsadil Havraspár a třetí místo ukořistili členové nebelvírské koleje. Vzkaz obdržený od moudrého klobouku obsahoval indícii nutnou k nalezení osmého janoušovského viteálu. Samotný pan starosta obce Janoušov Jan Kubíček se s námi podělil o historii vesničky a v plné kráse představil symbol pracujících mudlovských rolníků - dřevěné hrábě určené k obracení a uskladnění sena. Důkaz o nálezu posledního viteálu naleznete na společné fotografii janoušovských kouzelníků s místní dominantou v podobě zakladatele vesničky Janouše. Den plný úspěchů zakončil hodokvas zorganizovaný SPOŽÚSem a závěrečná diskotéka.
Rita Holoubková, já a jenom já
PS: Důkaz o spokojenosti „klientů“ je uveden v dopisu viz foto. 
Foto zde: https://www.ddm-mohelnice.cz/fotogalerie/48-lt-2020-den-devaty


Denní věštec - den desátý
Studium zdárně zakončeno, ani jednou nebylo třeba zásahu lékouzelníka. Výbuchy kotlíků, havárie košťat, dračí spalničky, ječivá plíseň, zranění způsobená kouzelnými tvory či trvalá poškození způsobená zaklínadly, se táborníkům zdaleka vyhýbaly. Studenti předáni dospělým mudlům.
Rita Holoubková, já a jenom já
Foto před odjezdem zde: https://www.ddm-mohelnice.cz/fotogalerie/49-lt-2020-den-desaty
Video z Mudla TV zde: http://mohelnickatelevize.cz/kultura/1382-kouzelny-tabor-harryho-pottera