03.09.2020 Informace o zájmových kroužcích

V pondělí 7. 9. 2020 od 15,00 do 17,00 hodin v budově Domu dětí a mládeže Magnet Mohelnice, Spartakiádní 8 budou podávány bližší informace k zájmovým kroužkům, registraci, přihlášení a možných slevách. Na veškeré otázky Vám odpoví vedoucí zájmových kroužků nebo případně jejich zástupci. Upozorňujeme, že do zájmových kroužků se lze přihlásit, pro uplatnění slevy, v průběhu měsíce září a října do naplnění kapacity kroužku. V případě potřeby můžete bližší informace získat na tel. číslech: 583 431 813, 731 270 030 nebo emailové adrese: ddm.mohelnice@rps.cz.

24.08.2020 Příměstské tábory

Dnes byl úspěšně a v plném počtu zahájen čtvrtý turnus příměstského tábora.

24.08.2020 Nabídka zájmových kroužků 2020/2021

Nabídka zájmových kroužků pro školní rok 2020/2021 s možností elektronického přihlášení je veřejnosti plně k dispozici. Počet míst v kroužcích je omezen, proto s přihlášením své ratolesti neváhejte. Termíny schůzek jsou pouze orientační, konečná podoba bude záviset na časových možnostech zájemců o vybraný zájmový kroužek.

17.08.2020 Příměstské tábory

Dnes byl úspěšně a v plném počtu zahájen třetí turnus příměstského tábora.

Příměstské tábory 2020 - 1.turnus (jednotlivé dny)

13.07.2020

1. den

První den nám vyšel parádně. Seznámili jsme se a hned se pustili do výroby zajímavých předmětů. Vyrobili jsme si krásné lapače snů, lucerničky z plechovek a ještě další překvapení, která si budeme domů nosit poté, co zaschnou barvy. Po dobrém obědě jsme naše výrobky dokončili, a protože počasí vyloženě lákalo ven, šli jsme na zahradu. Hráli jsme dobrodružné hry plné napětí a odpoledne nám uteklo velmi rychle.

Kolektiv vedoucích PT

Foto z prvního dne zde: https://www.ddm-mohelnice.cz/fotogalerie/50-pt-1-prvni-den

2. den

Pohled na úterní ranní vymetenou oblohu prozrazoval, že ten den bude pohádkový. A byl! Hned ráno jsme nastoupili do autobusu a rychlostí blesku jsme se přemístili do Čech pod Kosířem, kde jsme navštívili tamní zámek. Prohlédli jsme si expozici starých bicyklů. Víc nás ale zaujala expozice, která mapuje filmovou tvorbu Zdeňka a Jana Svěráka. Pozdravili jsme učitele Igora Hnízda z filmu Obecná škola, vlka z Tří bratří i Kukyho, který se stále vrací. Po krátké procházce malebným zámeckým parkem jsme navštívili muzeum historických kočárů. Tím nás provedl sám velký pan Obr a jeho strhující výklad byl pro všechny úžasným zážitkem. Výborný oběd jsme snědli v nedalekém penzionu Mánes a zase jsme se teleportovali zpět do Mohelnice, kde jsme si užili zbytek odpoledne ve společnosti našich vedoucích. Úterý bylo pohádkové!

Kolektiv vedoucích PT

Foto z druhého dne zde: https://www.ddm-mohelnice.cz/fotogalerie/51-pt-1-druhy-den

3. den

Na středu nám meteorologové předpovídali deště. Ale my jsme se nezalekli a vyrazili jsme podle plánu na další cestu za dobrodružstvím. Rozděleni do tří skupiny vyrazili jsme na trasu, kterou jsme měli vyznačenu šipkami a fáborky. Když se náhodou na cestě objevil kříž, znamenalo to, že musíme najít otázku a odpovědět na ni. Připomněli jsme si tak první dva dny tábora a přiblížili jsme si pár informací o městě Mohelnice. Trasa nás zavedla až do Žádlovic, kde jsme navštívili koňské stáje a ve výběhu jsme pod vedením zkušených instruktorů mohli na koně nasednout a kousek se ze hřbetu statného valacha pokochat okolím. Prošli jsme se i trasou, kde koně závodí. Překvapením byl oběd, přivezli nám výbornou pizzu! Posilněni dobrotou jsme vyrazili do Mohelnice, ale uprostřed cesty nás vedoucí Tom zastavil, protože prý viděl ducha prďucha a ten prý někde poblíž musel vytratit poklad. Našli jsme ho a o sladkou nadílku se spravedlivě rozdělili. Předpovídaný déšť nás zastihl pár metrů před DDM. Nikdo se nerozpustil a můžem si říct, že středa byla super!

Kolektiv vedoucích PT

Foto ze třetího dne zde: https://www.ddm-mohelnice.cz/fotogalerie/52-pt-1-treti-den