20.07.2020 Příměstské tábory

Dnes byl úspěšně a v plném počtu zahájen druhý turnus příměstského tábora.

15.07.2020 Nabídka zájmových kroužků 2020/2021

Nabídka zájmových kroužků pro školní rok 2020/2021 s možností elektronického přihlášení ("zabukování") bude postupně zveřejňována od 16. 7. 2020. Počet míst v kroužcích je omezen, proto s přihlášením své ratolesti neváhejte. Termíny schůzek budou pouze orientační, konečná podoba bude záviset na časových možnostech zájemců o vybraný zájmový kroužek.

13.07.2020 Příměstské tábory

Dnes byl úspěšně a v plném počtu zahájen první turnus příměstského tábora.

10.07.2020 Letní tábor v Janoušově

Studium zdárně zakončeno, ani jednou nebylo třeba zásahu lékouzelníka. Výbuchy kotlíků, havárie košťat, dračí spalničky, ječivá plíseň, zranění způsobená kouzelnými tvory či trvalá poškození způsobená zaklínadly, se táborníkům zdaleka vyhýbaly. Studenti předáni dospělým mudlům.

Příměstské tábory 2020 - 1.turnus (jednotlivé dny)

13.07.2020

1. den

První den nám vyšel parádně. Seznámili jsme se a hned se pustili do výroby zajímavých předmětů. Vyrobili jsme si krásné lapače snů, lucerničky z plechovek a ještě další překvapení, která si budeme domů nosit poté, co zaschnou barvy. Po dobrém obědě jsme naše výrobky dokončili, a protože počasí vyloženě lákalo ven, šli jsme na zahradu. Hráli jsme dobrodružné hry plné napětí a odpoledne nám uteklo velmi rychle.

Kolektiv vedoucích PT

Foto z prvního dne zde: https://www.ddm-mohelnice.cz/fotogalerie/50-pt-1-prvni-den

2. den

Pohled na úterní ranní vymetenou oblohu prozrazoval, že ten den bude pohádkový. A byl! Hned ráno jsme nastoupili do autobusu a rychlostí blesku jsme se přemístili do Čech pod Kosířem, kde jsme navštívili tamní zámek. Prohlédli jsme si expozici starých bicyklů. Víc nás ale zaujala expozice, která mapuje filmovou tvorbu Zdeňka a Jana Svěráka. Pozdravili jsme učitele Igora Hnízda z filmu Obecná škola, vlka z Tří bratří i Kukyho, který se stále vrací. Po krátké procházce malebným zámeckým parkem jsme navštívili muzeum historických kočárů. Tím nás provedl sám velký pan Obr a jeho strhující výklad byl pro všechny úžasným zážitkem. Výborný oběd jsme snědli v nedalekém penzionu Mánes a zase jsme se teleportovali zpět do Mohelnice, kde jsme si užili zbytek odpoledne ve společnosti našich vedoucích. Úterý bylo pohádkové!

Kolektiv vedoucích PT

Foto z druhého dne zde: https://www.ddm-mohelnice.cz/fotogalerie/51-pt-1-druhy-den

3. den

Na středu nám meteorologové předpovídali deště. Ale my jsme se nezalekli a vyrazili jsme podle plánu na další cestu za dobrodružstvím. Rozděleni do tří skupiny vyrazili jsme na trasu, kterou jsme měli vyznačenu šipkami a fáborky. Když se náhodou na cestě objevil kříž, znamenalo to, že musíme najít otázku a odpovědět na ni. Připomněli jsme si tak první dva dny tábora a přiblížili jsme si pár informací o městě Mohelnice. Trasa nás zavedla až do Žádlovic, kde jsme navštívili koňské stáje a ve výběhu jsme pod vedením zkušených instruktorů mohli na koně nasednout a kousek se ze hřbetu statného valacha pokochat okolím. Prošli jsme se i trasou, kde koně závodí. Překvapením byl oběd, přivezli nám výbornou pizzu! Posilněni dobrotou jsme vyrazili do Mohelnice, ale uprostřed cesty nás vedoucí Tom zastavil, protože prý viděl ducha prďucha a ten prý někde poblíž musel vytratit poklad. Našli jsme ho a o sladkou nadílku se spravedlivě rozdělili. Předpovídaný déšť nás zastihl pár metrů před DDM. Nikdo se nerozpustil a můžem si říct, že středa byla super!

Kolektiv vedoucích PT

Foto ze třetího dne zde: https://www.ddm-mohelnice.cz/fotogalerie/52-pt-1-treti-den