Novinky

03.09.2020 Informace o zájmových kroužcích

V pondělí 7. 9. 2020 od 15,00 do 17,00 hodin v budově Domu dětí a mládeže Magnet Mohelnice, Spartakiádní 8 budou podávány bližší informace k zájmovým kroužkům, registraci, přihlášení a možných slevách. Na veškeré otázky Vám odpoví vedoucí zájmových kroužků nebo případně jejich zástupci. Upozorňujeme, že do zájmových kroužků se lze přihlásit, pro uplatnění slevy, v průběhu měsíce září a října do naplnění kapacity kroužku. V případě potřeby můžete bližší informace získat na tel. číslech: 583 431 813, 731 270 030 nebo emailové adrese: ddm.mohelnice@rps.cz.

24.08.2020 Příměstské tábory

Dnes byl úspěšně a v plném počtu zahájen čtvrtý turnus příměstského tábora.

24.08.2020 Nabídka zájmových kroužků 2020/2021

Nabídka zájmových kroužků pro školní rok 2020/2021 s možností elektronického přihlášení je veřejnosti plně k dispozici. Počet míst v kroužcích je omezen, proto s přihlášením své ratolesti neváhejte. Termíny schůzek jsou pouze orientační, konečná podoba bude záviset na časových možnostech zájemců o vybraný zájmový kroužek.

17.08.2020 Příměstské tábory

Dnes byl úspěšně a v plném počtu zahájen třetí turnus příměstského tábora.

Příměstské tábory 2020 - 2.turnus (jednotlivé dny)

20.07.2020

1.den
Máme za sebou první pravěký den. Děti si vystřihly kostým, vymodelovaly zuby na náhrdelník, zapletly kožený náramek, kluci barvili kyj, holky kost na čelenku. A všichni si vyzkoušeli mrštnost, hbitost, přesnost a sílu v pravěkém pětiboji. Nacvičili jsme si rituály - pravěký tanec a písničku Flintstones.
Kolektiv vedoucích PT
Foto z prvního dne zde: https://www.ddm-mohelnice.cz/fotogalerie/53-pt-2-prvni-den

2. den
Dnes 4 tlupy bojovaly o oheň a zahrály si na archeology. Poté získaly nové vědomosti o pravěku v mohelnickém muzeu. Po obědě jsme se přesunuli do městských sadů, kde se všem podařilo najít poklad. Z pokladu, klacků a kamenů jsme si vyzkoušeli vyrobit pravěkou sekeru a z hlíny pravěké nádoby.
Kolektiv vedoucích PT
Foto z druhého dne zde: https://www.ddm-mohelnice.cz/fotogalerie/54-pt-2-druhy-den

3. den
Ve středu ráno měli naši pračlovíčci důležitou práci - postavit jeskyni a vyzdobit ji jeskynními malbami. Poté nás MHD a vlak přiblížili k utajenému místu - Loděnice (Bagr). Zde nás čekala příprava ohně, opékání buřtíků. Sluníčko pálilo, voda lákala. Děti si smočily nohy a někteří otužilci se ponořili celí. Zbylý čas jsme strávili hrami s míčem, ringem, pálkami a houpačkou. Cesta zpět vedla přes makové pole, kolem pískovny na nádraží a odtud opět MHD. Počasí nám přálo, sluníčko hřálo a děti byly bezva :).
Kolektiv vedoucích PT
Foto z třetího dne zde: https://www.ddm-mohelnice.cz/fotogalerie/55-pt-2-treti-den

4. den
Včerejším Hu, alea, čipičipi čamba, masamasamasa tancem jsme si na dnes vyčarovali slunečné počasí. Nasbírali jsme spoustu zážitků na minikárách, obří trampolíně a odvážlivci i při letu lanovkou v Relaxparku Bouzov. Po přírodním kuřecím plátku a opékaných bramborách v Hotelu Bouzov jsme se prošli kolem hradu na úžasné dětské hřiště. Poté jsme se zchladili malou zmrzkou a na závěr si koupili malý suvenýr. Děti se vracely plny zážitků a příjemně unaveny.
Kolektiv vedoucích PT
Foto ze čtvrtého dne zde: https://www.ddm-mohelnice.cz/fotogalerie/56-pt-2-ctvrty-den

5. den
Páteční dopoledne bylo ve znamení pravěkých her. Děti měly velkou motivaci. Věděly, že za splnění úkolu nebo za výhru v soutěži získají jednu ze surovin potřebných na upečení chleba. Hry Zuřivý neandrtálec, pravěké běhací pexeso, hledání přírodnin a výroba sopky se dětem velmi líbily. Mouku, sůl, cukr, kmín si zasloužili všichni. V poledne nám dovezli pravěkou placku, které říkáme pizza:).  Po obědě potrápily děti svoji paměť v Živém pexesu. Poté došlo na pečení. Chlebíky se povedly a jak chutnaly, mohly děti zjistit doma. A třeba se i podělit s rodiči. Při zhodnocení celého týdne jsme se shodli, že děti byly báječné, hodné, soutěživé a vedoucí si to s nimi užili. Děkujeme a snad na viděnou v nějakém zájmovém kroužku od září nebo třeba za rok opět na táboře.
Kolektiv vedoucích PT
Foto z pátého dne zde: https://www.ddm-mohelnice.cz/fotogalerie/57-pt-2-paty-den

Video z PT zde: http://mohelnickatelevize.cz/zpravy/1384-ddm-magnet-porada-primestske-tabory