Novinky

15.04.2021 Slet čarodějnic

Zveřejněny propozice akce pro celou rodinu viz sekce "Připravujeme".

10.04.2021 Předání odměn účastníkům akcí DDM Magnet

Zveřejněný harmonogram předání odměn viz sekce "Připravili jsme".

09.04.2021 Den Země s Magnetem

Zveřejněny propozice akce pro celou rodinu viz sekce "Připravujeme".

27.03.2021 UPOZORNĚNÍ PRO RODIČE A ČLENY ZÁJMOVÝCH KROUŽKŮ

DDM Magnet oznamuje, že vzhledem k přijatému krizovému opatření vládou ČR ze dne 26. 3. 2021 se nadále zájmové kroužky při DDM Magnet nekonají. O dalším průběhu zájmového vzděláváním budete informování na webu a FB DDM Magnet. Děkujeme za pochopení.

Příměstské tábory 2020 - 2.turnus (jednotlivé dny)

20.07.2020

1.den
Máme za sebou první pravěký den. Děti si vystřihly kostým, vymodelovaly zuby na náhrdelník, zapletly kožený náramek, kluci barvili kyj, holky kost na čelenku. A všichni si vyzkoušeli mrštnost, hbitost, přesnost a sílu v pravěkém pětiboji. Nacvičili jsme si rituály - pravěký tanec a písničku Flintstones.
Kolektiv vedoucích PT
Foto z prvního dne zde: https://www.ddm-mohelnice.cz/fotogalerie/53-pt-2-prvni-den

2. den
Dnes 4 tlupy bojovaly o oheň a zahrály si na archeology. Poté získaly nové vědomosti o pravěku v mohelnickém muzeu. Po obědě jsme se přesunuli do městských sadů, kde se všem podařilo najít poklad. Z pokladu, klacků a kamenů jsme si vyzkoušeli vyrobit pravěkou sekeru a z hlíny pravěké nádoby.
Kolektiv vedoucích PT
Foto z druhého dne zde: https://www.ddm-mohelnice.cz/fotogalerie/54-pt-2-druhy-den

3. den
Ve středu ráno měli naši pračlovíčci důležitou práci - postavit jeskyni a vyzdobit ji jeskynními malbami. Poté nás MHD a vlak přiblížili k utajenému místu - Loděnice (Bagr). Zde nás čekala příprava ohně, opékání buřtíků. Sluníčko pálilo, voda lákala. Děti si smočily nohy a někteří otužilci se ponořili celí. Zbylý čas jsme strávili hrami s míčem, ringem, pálkami a houpačkou. Cesta zpět vedla přes makové pole, kolem pískovny na nádraží a odtud opět MHD. Počasí nám přálo, sluníčko hřálo a děti byly bezva :).
Kolektiv vedoucích PT
Foto z třetího dne zde: https://www.ddm-mohelnice.cz/fotogalerie/55-pt-2-treti-den

4. den
Včerejším Hu, alea, čipičipi čamba, masamasamasa tancem jsme si na dnes vyčarovali slunečné počasí. Nasbírali jsme spoustu zážitků na minikárách, obří trampolíně a odvážlivci i při letu lanovkou v Relaxparku Bouzov. Po přírodním kuřecím plátku a opékaných bramborách v Hotelu Bouzov jsme se prošli kolem hradu na úžasné dětské hřiště. Poté jsme se zchladili malou zmrzkou a na závěr si koupili malý suvenýr. Děti se vracely plny zážitků a příjemně unaveny.
Kolektiv vedoucích PT
Foto ze čtvrtého dne zde: https://www.ddm-mohelnice.cz/fotogalerie/56-pt-2-ctvrty-den

5. den
Páteční dopoledne bylo ve znamení pravěkých her. Děti měly velkou motivaci. Věděly, že za splnění úkolu nebo za výhru v soutěži získají jednu ze surovin potřebných na upečení chleba. Hry Zuřivý neandrtálec, pravěké běhací pexeso, hledání přírodnin a výroba sopky se dětem velmi líbily. Mouku, sůl, cukr, kmín si zasloužili všichni. V poledne nám dovezli pravěkou placku, které říkáme pizza:).  Po obědě potrápily děti svoji paměť v Živém pexesu. Poté došlo na pečení. Chlebíky se povedly a jak chutnaly, mohly děti zjistit doma. A třeba se i podělit s rodiči. Při zhodnocení celého týdne jsme se shodli, že děti byly báječné, hodné, soutěživé a vedoucí si to s nimi užili. Děkujeme a snad na viděnou v nějakém zájmovém kroužku od září nebo třeba za rok opět na táboře.
Kolektiv vedoucích PT
Foto z pátého dne zde: https://www.ddm-mohelnice.cz/fotogalerie/57-pt-2-paty-den

Video z PT zde: http://mohelnickatelevize.cz/zpravy/1384-ddm-magnet-porada-primestske-tabory