Novinky

15.04.2021 Slet čarodějnic

Zveřejněny propozice akce pro celou rodinu viz sekce "Připravujeme".

10.04.2021 Předání odměn účastníkům akcí DDM Magnet

Zveřejněný harmonogram předání odměn viz sekce "Připravili jsme".

09.04.2021 Den Země s Magnetem

Zveřejněny propozice akce pro celou rodinu viz sekce "Připravujeme".

27.03.2021 UPOZORNĚNÍ PRO RODIČE A ČLENY ZÁJMOVÝCH KROUŽKŮ

DDM Magnet oznamuje, že vzhledem k přijatému krizovému opatření vládou ČR ze dne 26. 3. 2021 se nadále zájmové kroužky při DDM Magnet nekonají. O dalším průběhu zájmového vzděláváním budete informování na webu a FB DDM Magnet. Děkujeme za pochopení.

Příměstské tábory 2020 - 3.turnus (jednotlivé dny)

17.08.2020

 

1. den
První den 3. turnusu příměstského tábora v DDM je za námi. A jaký byl? 
Děti se dopoledne rozdělily do 5 skupin a vrhly se na polytechnickou činnost. Bavilo je vyrábět lodičky ze špachtlí, zdobit tašky barvami na textil, tvarovat podtácky ze samotvrdnoucí hmoty, do které pak vtlačovaly ozdobné kamínky. Zahrály si také na nanukáře - banán obalily v čokoládě, posypaly zdobením a daly zmrznout. 
Po obědě v jídelně v ZŠ Vodní si táborníci na zahradě zahrály hry: "Nech to koňovi", "Hra na náhodu" a "Živé pexeso".
Kolektiv vedoucích PT.

Foto z prvního dne zde: https://www.ddm-mohelnice.cz/fotogalerie/58-pt-3-prvni-den
 
2. den
Dnešní dopoledne se děti rozdělily do 4 skupin. Čekala je napínavá hra, ve které bojovaly o nejvýše bodovaná políčka na šachovnici. Týmy oranžových, zelených, žlutých a modrých kopaly do branky, střílely na koš, házely kroužky na cíl, cvičily s bodyballem, skákaly přes švihadlo. Nejvíce se dařilo týmu modrých.
Další utkání týmů bylo v "Kroketbalu" a v "Bitvě čtyř císařů". I přes pršavé počasí jsme si užili spoustu zábavy a adrenalinu. Odpoledne jsme se šli osvěžit a vyřádit na Krytý bazén v Mohelnici.
Kolektiv vedoucích PT.

Foto z druhého dne zde: https://www.ddm-mohelnice.cz/fotogalerie/59-pt-3-druhy-den
 

3. den
Dnes táborníci zamířili do půjčovny lodí IN LIFE v Litovli. Čekala je zde překvapení v podobě obří trampolíny, aquazorbingu, plavby na raftu a pouštění vlastnoručně vyrobených lodiček. Děti podle své nálady a chutě vyzkoušely všechny nebo jen vybrané aktivity.
Adrenalinový den jsme zakončili opékáním buřtíků a sladkou tečkou. Jelikož jsme si dnešní počasí zajistili kouzelným tancem "Hu, alea, Čipičipi čamba", kapky deště začaly padat až poté, co jsme v Litovli nastoupili do vlaku směr Mohelnice. Děti přijely plny zážitků a některé i plny mokrého oblečení :-).
Kolektiv vedoucích PT.

Foto z třetího dne zde: https://www.ddm-mohelnice.cz/fotogalerie/60-pt-3-treti-den

4. den
Dnešní sluneční den jsme strávili v horské vesnici Horní Lipové. Navštívili jsme Faunapark, kde děti obdivovaly černé labutě, lemury, surikaty, dvouměsíční mláďata tygra, lamy, emu, ary, kosmany a želvy. Mohly nakrmit lamu mrkví a labutě suchým chlebem. Po obědě v restauraci U Kance jsme se přesunuli k jeskyním Na Pomezí. Rozděleni do dvou skupinek jsme se vydali do jeskyně až 47 metrů pod zem. Viděli jsme stalagmity, stalaktity a stalagnáty ve tvaru gorily, kajaku, sloního ucha, vodopádu a další. Po zakoupení zcela nezbytných suvenýrů z výletu jsme se vydali na zpáteční cestu.
Kolektiv vedoucích PT.

Foto ze čtvrtého dne zde: https://www.ddm-mohelnice.cz/fotogalerie/61-pt-3-ctvrty-den

5. den
Je za námi poslední den 3.turnusu příměstského tábora. I ten jsme si parádně užili. Dopoledne jsme se od paní Pekařové dověděli mnoho informací na téma "Můj kamarád pes". Vyzkoušeli jsme si práci s pejsky a jejich trénink přes překážky, které samy děti vytvořily.
Po obědě v jídelně jsme se přesunuli do městského parku, kde nás čekalo dobrodružství na Dětském dopravním hřišti a klání v minigolfu. Po zhodnocení celého táborového týdne děti dostaly dárečky. Děti a mládeži, byli jste super :-).
 
Foto z pátého dne zde: https://www.ddm-mohelnice.cz/fotogalerie/62-pt-3-paty-den