03.09.2020 Informace o zájmových kroužcích

V pondělí 7. 9. 2020 od 15,00 do 17,00 hodin v budově Domu dětí a mládeže Magnet Mohelnice, Spartakiádní 8 budou podávány bližší informace k zájmovým kroužkům, registraci, přihlášení a možných slevách. Na veškeré otázky Vám odpoví vedoucí zájmových kroužků nebo případně jejich zástupci. Upozorňujeme, že do zájmových kroužků se lze přihlásit, pro uplatnění slevy, v průběhu měsíce září a října do naplnění kapacity kroužku. V případě potřeby můžete bližší informace získat na tel. číslech: 583 431 813, 731 270 030 nebo emailové adrese: ddm.mohelnice@rps.cz.

24.08.2020 Příměstské tábory

Dnes byl úspěšně a v plném počtu zahájen čtvrtý turnus příměstského tábora.

24.08.2020 Nabídka zájmových kroužků 2020/2021

Nabídka zájmových kroužků pro školní rok 2020/2021 s možností elektronického přihlášení je veřejnosti plně k dispozici. Počet míst v kroužcích je omezen, proto s přihlášením své ratolesti neváhejte. Termíny schůzek jsou pouze orientační, konečná podoba bude záviset na časových možnostech zájemců o vybraný zájmový kroužek.

17.08.2020 Příměstské tábory

Dnes byl úspěšně a v plném počtu zahájen třetí turnus příměstského tábora.

Příměstské tábory 2020 - 4.turnus (jednotlivé dny)

24.08.2020

1. den
První den nám vyšel parádně. Po seznámení jsme se hned pustili do výroby zajímavých předmětů. Vyrobili jsme si krásné korálkové náramky, kšilty proti slunci a ještě další překvapení, která si budeme domů nosit poté, co zaschnou barvy. Po dobrém obědě jsme naše výrobky dokončili, a protože počasí vyloženě lákalo ven, šli jsme na zahradu. Hráli jsme hry plné napětí a odpoledne nám uteklo jako voda. První den byl fajn.
Kolektiv vedoucích PT

Foto z prvního dne zde: https://www.ddm-mohelnice.cz/fotogalerie/63-pt-4-prvni-den

2. den
V úterý ráno jsme po prezenci vyrazili ihned na "cesty". Z mohelnického nádraží jsme se vypravili vlakem do Bludova, kde jsme procházkou lesem došli až na rozhlednu. Výhled byl nádherný - blízké okolí, Jeseníky, ale viděli jsme v dáli i Mohelnici. Po svačince pod rozhlednou jsme pokračovali do Pradědova dětského muzea, kde jsme si užili všelijakých hraček a atrakcí. Po výborném obědě (masový vývar s nudlemi, kuřecí řízek s bramborem + malinovka) jsme vyrazili zpět na vlak a hurá domů. Úterý se vydařilo!
Kolektiv vedoucích PT

Foto z druhého dne zde: https://www.ddm-mohelnice.cz/fotogalerie/64-pt-4-druhy-den

3. den
Ve středu ráno jsme se sešli v „domečku“ a vyrazili na dětské dopravní hřiště. Jezdili jsme na tříkolkách, čtyřkolkách, koloběžkách i kolech. Po té jsme se přesunuli na další sportoviště - minigolf. Než jsme začali hrát, pochutnali jsme si na poháru. Minigolf jsme hráli s velkým nasazením. Nabité dopoledne jsme zakončili výborným obědem ve školní jídelně ZŠ Vodní. Dalším překvapením pro děti bylo sladké pečení, které bavilo nejen děvčata, ale i kluky. Každý si sladkost, kterou vytvořil, pěkně snědl. Všem moc chutnalo.
Kolektiv vedoucích PT

Foto ze třetího dne zde: https://www.ddm-mohelnice.cz/fotogalerie/65-pt-4-treti-den

4. den
Čtvrtek jsme zahájili cestou na vlakové nádraží a nechali se odvézt do Olomouce. V krajském městě následovala vyčerpávající exkurze ve studiích Českého rozhlasu Olomouc. Dozvěděli jsme se, jak se připravují zprávy, kdo a jak ovládá vysílací techniku, jak se nahrává bez ozvěn a dozvuků a nahlédli jsme pod pomyslnou pokličku i mistrovi zvuku. Po exkurzi jsme se lehce občerstvili výbornou točenou zmrzlinou a ledovou tříští. Přešli jsme přes park a u lezeckého centra Pajkland jsme se rozdělili na dvě skupiny. Ti, kteří měli větší hlad, vydali se na oběd, ostatní zůstali a pod vedením zkušeného lezeckého trenéra Pajka lezli na lezecké stěny, hráli hry a cvičili. K obědu jsme měli delikátní polévku - vývar s masem, zeleninkou a nudlemi a hlavní chod byl kuřecí špíz s paprikou, klobásou a hranolky. Poté nás čekala kreslená pohádka Křupaví mazlíčci v Premiere Cinemas. Na cestu zpět jsme sotva stíhali vlak, tak jsme se svezli tramvají. Čtvrtek byl opět na jedničku!
Kolektiv vedoucích PT

Foto ze čtvrtého dne zde: https://www.ddm-mohelnice.cz/fotogalerie/66-pt-4-ctvrty-den

5. den
Pátek byl rozlučkový den plný aktivit a překvapení. V první části dopoledne jsme zkoušeli naši zručnost, rovnováhu a mrštnost na překážkové dráze s míčkem na lžíci. Svačinku jsme měli správně táborovou - špekáčky na ohni. Všichni jsme si moc pochutnali. Zbytek druhé části dopoledne byl o míčových hrách a oblíbené schovávané. Oběd v jídelně ZŠ Vodní byl také skvělý, měli jsme výbornou fazolovou polévku a pečené kuřecí stehno - jako od babičky - s bramborem a salátkem z červené řepy. Po odpoledním klídku jsme se pustili do napínavé a hlavně spravedlivé hry, která se jmenovala Továrny. V jejím průběhu Mirka nachystala překvapení. Ve středu totiž holky upekly rolády a řezy. Najednou bylo vše úhledně připraveno na talířcích, doplněno kopečkem zmrzliny. Po vyhlášení výsledků her a zhodnocení tábora si každý odnesl balíček praktických drobností na památku a rozloučili jsme se. Tak zase za rok! Těšíme se!
Kolektiv vedoucích PT

Foto z pátého dne zde: https://www.ddm-mohelnice.cz/fotogalerie/67-pt-4-paty-den