Novinky

15.04.2021 Slet čarodějnic

Zveřejněny propozice akce pro celou rodinu viz sekce "Připravujeme".

10.04.2021 Předání odměn účastníkům akcí DDM Magnet

Zveřejněný harmonogram předání odměn viz sekce "Připravili jsme".

09.04.2021 Den Země s Magnetem

Zveřejněny propozice akce pro celou rodinu viz sekce "Připravujeme".

27.03.2021 UPOZORNĚNÍ PRO RODIČE A ČLENY ZÁJMOVÝCH KROUŽKŮ

DDM Magnet oznamuje, že vzhledem k přijatému krizovému opatření vládou ČR ze dne 26. 3. 2021 se nadále zájmové kroužky při DDM Magnet nekonají. O dalším průběhu zájmového vzděláváním budete informování na webu a FB DDM Magnet. Děkujeme za pochopení.

Příměstské tábory 2020 - 4.turnus (jednotlivé dny)

24.08.2020

1. den
První den nám vyšel parádně. Po seznámení jsme se hned pustili do výroby zajímavých předmětů. Vyrobili jsme si krásné korálkové náramky, kšilty proti slunci a ještě další překvapení, která si budeme domů nosit poté, co zaschnou barvy. Po dobrém obědě jsme naše výrobky dokončili, a protože počasí vyloženě lákalo ven, šli jsme na zahradu. Hráli jsme hry plné napětí a odpoledne nám uteklo jako voda. První den byl fajn.
Kolektiv vedoucích PT

Foto z prvního dne zde: https://www.ddm-mohelnice.cz/fotogalerie/63-pt-4-prvni-den

2. den
V úterý ráno jsme po prezenci vyrazili ihned na "cesty". Z mohelnického nádraží jsme se vypravili vlakem do Bludova, kde jsme procházkou lesem došli až na rozhlednu. Výhled byl nádherný - blízké okolí, Jeseníky, ale viděli jsme v dáli i Mohelnici. Po svačince pod rozhlednou jsme pokračovali do Pradědova dětského muzea, kde jsme si užili všelijakých hraček a atrakcí. Po výborném obědě (masový vývar s nudlemi, kuřecí řízek s bramborem + malinovka) jsme vyrazili zpět na vlak a hurá domů. Úterý se vydařilo!
Kolektiv vedoucích PT

Foto z druhého dne zde: https://www.ddm-mohelnice.cz/fotogalerie/64-pt-4-druhy-den

3. den
Ve středu ráno jsme se sešli v „domečku“ a vyrazili na dětské dopravní hřiště. Jezdili jsme na tříkolkách, čtyřkolkách, koloběžkách i kolech. Po té jsme se přesunuli na další sportoviště - minigolf. Než jsme začali hrát, pochutnali jsme si na poháru. Minigolf jsme hráli s velkým nasazením. Nabité dopoledne jsme zakončili výborným obědem ve školní jídelně ZŠ Vodní. Dalším překvapením pro děti bylo sladké pečení, které bavilo nejen děvčata, ale i kluky. Každý si sladkost, kterou vytvořil, pěkně snědl. Všem moc chutnalo.
Kolektiv vedoucích PT

Foto ze třetího dne zde: https://www.ddm-mohelnice.cz/fotogalerie/65-pt-4-treti-den

4. den
Čtvrtek jsme zahájili cestou na vlakové nádraží a nechali se odvézt do Olomouce. V krajském městě následovala vyčerpávající exkurze ve studiích Českého rozhlasu Olomouc. Dozvěděli jsme se, jak se připravují zprávy, kdo a jak ovládá vysílací techniku, jak se nahrává bez ozvěn a dozvuků a nahlédli jsme pod pomyslnou pokličku i mistrovi zvuku. Po exkurzi jsme se lehce občerstvili výbornou točenou zmrzlinou a ledovou tříští. Přešli jsme přes park a u lezeckého centra Pajkland jsme se rozdělili na dvě skupiny. Ti, kteří měli větší hlad, vydali se na oběd, ostatní zůstali a pod vedením zkušeného lezeckého trenéra Pajka lezli na lezecké stěny, hráli hry a cvičili. K obědu jsme měli delikátní polévku - vývar s masem, zeleninkou a nudlemi a hlavní chod byl kuřecí špíz s paprikou, klobásou a hranolky. Poté nás čekala kreslená pohádka Křupaví mazlíčci v Premiere Cinemas. Na cestu zpět jsme sotva stíhali vlak, tak jsme se svezli tramvají. Čtvrtek byl opět na jedničku!
Kolektiv vedoucích PT

Foto ze čtvrtého dne zde: https://www.ddm-mohelnice.cz/fotogalerie/66-pt-4-ctvrty-den

5. den
Pátek byl rozlučkový den plný aktivit a překvapení. V první části dopoledne jsme zkoušeli naši zručnost, rovnováhu a mrštnost na překážkové dráze s míčkem na lžíci. Svačinku jsme měli správně táborovou - špekáčky na ohni. Všichni jsme si moc pochutnali. Zbytek druhé části dopoledne byl o míčových hrách a oblíbené schovávané. Oběd v jídelně ZŠ Vodní byl také skvělý, měli jsme výbornou fazolovou polévku a pečené kuřecí stehno - jako od babičky - s bramborem a salátkem z červené řepy. Po odpoledním klídku jsme se pustili do napínavé a hlavně spravedlivé hry, která se jmenovala Továrny. V jejím průběhu Mirka nachystala překvapení. Ve středu totiž holky upekly rolády a řezy. Najednou bylo vše úhledně připraveno na talířcích, doplněno kopečkem zmrzliny. Po vyhlášení výsledků her a zhodnocení tábora si každý odnesl balíček praktických drobností na památku a rozloučili jsme se. Tak zase za rok! Těšíme se!
Kolektiv vedoucích PT

Foto z pátého dne zde: https://www.ddm-mohelnice.cz/fotogalerie/67-pt-4-paty-den