03.09.2021 Zábavné odpoledne s DDM Magnet

V pátek 3. 9. od 15 do 18 hodin se na vás těšíme se zábavným programem, ve kterém si mimo ukázek našich zájmových kroužků můžete zasoutěžit, zahrát napínavé hry nebo užít malování na obličej a další radovánky. Nemalým zpestřením bude také velký skákací hrad na zahradě DDM a Bumper balls. Těšíme se na vás!

13.07.2021 Ochranné opatření Ministerstva zdravotnictví

V sekci "Dokumenty" byly zveřejněny informace pro školy a školská zařízení týkající se režimu návratu ze zahraničí s účinností od 9.7.2021.

12.07.2021 Příměstské tábory

Od 12. 7. 2021 budou pravidelně zveřejňovány na webu a FB DDM Magnet informace a fotografie z průběhu příměstských táborů.

01.07.2021 Letní tábor v Janoušově 2021

Od 1. 7. 2021 budou pravidelně zveřejňovány na webu a FB DDM Magnet informace a fotografie z průběhu letního tábora v Janoušově.

01.07.2021 Cyklotrasa Křížem krážem Mohelnickem

Zveřejněna mapa a otázky pro šesté kolo KKM, tentokrát určená pro cyklisty nebo zdatnější chodce viz sekce "Dokumenty".

20.06.2021 Zábavné odpoledne s DDM Magnet - Hurá, prázdniny!

Zveřejněny informace o akci (zejména pro děti) ku příležitosti ukončení školního roku viz sekce "Připravujeme".

Příměstské tábory 2021 - 2. turnus (jednotlivé dny)

20.07.2021

Den první

Ráno se sešlo 35 budoucích pirátů, kteří měli pro dnešní den jasné poslání: vyrobit si hrozivou masku piráta, děsivý oděv, nabroušenou šavli, truhlu na uloupený poklad a věrného kamaráda - papouška. Museli také projít náročným výcvikem v „PIRÁTSKÉ AKADEMII“, za který si vysloužili zlaté dukáty. Tímto byli všichni jmenováni za MLADÉ HROZIVÉ PIRÁTY. Na závěr už jen pirátský pozdrav A – HOY!!!

Na fotky z prvního dne se podívejte tady.

Den druhý

Dnešní den začal focením. Děti se nastrojily do pirátských převleků, které si včera vytvořily a fotošou začala.

Po vydatné svačince byli piráti rozděleni do 4 posádek a poté mohli vyrazit na honbu za pokladem. Cestou odpovídali na otázky z pirátského kvízu. Na konci trasy získali tajný kód, který v cíli sdělili hrozivému pirátovi. Ten jim na výměnu předal mapu s označeným místem dobře ukrytého pokladu. To bylo radosti, když našli drahocenný poklad, truhlici se zlaťáky, společenskou hru Námořní bitva a opravdovou pirátskou pásku přes oko.

Po obědě a návštěvě žádlovických stájí a kozy Ireny jsme zdárně došli do pirátské základny v DDM. Na fotky z druhého dne se podívejte ZDE.

Den třetí

A je tu středa. Dnes ráno se naši pirátští dobrodruzi vydali do Litovle na pirátskou plavbu. Zažili nejedno dobrodružství, ať už nasedání nebo vysedání z lodě, unikající člun, vlny, vodní řasy a v neposlední řadě pádlování proti proudu. Ti nejstatečnější se rozhodli tato úskalí překonat podruhé, někteří i potřetí.

Piráti také potrénovali svoji mrštnost a obratnost při skákání na obří trampolíně a ukázali kreativitu s chytrostí ve vodním světě.

I přes výluku na trase Litovel – Červenka jsme v pořádku a plni zážitků dorazili do Mohelnice.

A jak jsme se měli se podívejte zde.

Den čtvrtý

Slovo PIRÁT vzniklo z řeckého „PEIRAN“, což znamená hledající štěstí a když jsem dnes viděla ty radostné obličeje malých pirátů cachtajících se v bohuňovickém bazéně, myslím si, že oni své štěstí opravdu našli. Děti se potápěly, skákaly do vody, plavaly, jezdily na tobogánu, relaxovaly v bublinkové vířivce …prostě si užívaly.

Poté, co jsme se posilnili párkem v rohlíku a tatrankou, pokračovali jsme směr svíčkárna Olomouc. Tady si pod odborným vedením pana Zavadila mohly děti odlít do formy mýdélko, podle své fantazie naplnit lahvičky koupelovou solí, namáčet svíčky v barevných politurách a polévat je dekorační hmotou Starwax. Na závěr měli všichni možnost nákupu dárků v podnikové prodejně.

Byl to vyčerpávající výlet, který by znavil i zkušeného starého piráta, proto není divu, že na zpáteční cestě autobusem se nemálo našich pirátů uložilo k hlubokému přemýšlení.

Fotky z akce zde.

Den pátý

Byli jste někdy na pirátské párty? Jedli jste plachetnicové tousty, dělové koule, lodičkový popcorn, palmu na ostrově a Hookovy ovocné špízy? Naši piráti dnes měli tu šanci vše ochutnat. A nejen to, oni si občerstvení na párty i připravili. Před mnoha z nich jsem musela dobrůtky bránit vlastním tělem, aby zbyly i na ostatní.

Od chystání občerstvení jsme si na chvíli odpočinuli při hře s barevnými kartičkami – nejlépe se dařilo týmu žlutých.

Po párty a pizze jsme navštívili mohelnické kino, kde jsme zhlédli film GUMP - PES, KTERÝ NAUČIL LIDI ŽÍT.

Po návratu do DDM jsme zhodnotili celý týden příměstského tábora, připomněli si zážitky z jednotlivých dnů a popřáli si mnoho dalších dobrodružných prázdninových dnů.

Na fotky koukněte TADY.