13.07.2021 Ochranné opatření Ministerstva zdravotnictví

V sekci "Dokumenty" byly zveřejněny informace pro školy a školská zařízení týkající se režimu návratu ze zahraničí s účinností od 9.7.2021.

12.07.2021 Příměstské tábory

Od 12. 7. 2021 budou pravidelně zveřejňovány na webu a FB DDM Magnet informace a fotografie z průběhu příměstských táborů.

01.07.2021 Letní tábor v Janoušově 2021

Od 1. 7. 2021 budou pravidelně zveřejňovány na webu a FB DDM Magnet informace a fotografie z průběhu letního tábora v Janoušově.

01.07.2021 Cyklotrasa Křížem krážem Mohelnickem

Zveřejněna mapa a otázky pro šesté kolo KKM, tentokrát určená pro cyklisty nebo zdatnější chodce viz sekce "Dokumenty".

20.06.2021 Zábavné odpoledne s DDM Magnet - Hurá, prázdniny!

Zveřejněny informace o akci (zejména pro děti) ku příležitosti ukončení školního roku viz sekce "Připravujeme".

18.06.2021 Magnetická výzva - letní kolo

Zveřejněny informace o letním kole Magnetické výzvy viz sekce "Připravujeme".

Příměstské tábory 2021 - 2. turnus (jednotlivé dny)

20.07.2021

Den první

Ráno se sešlo 35 budoucích pirátů, kteří měli pro dnešní den jasné poslání: vyrobit si hrozivou masku piráta, děsivý oděv, nabroušenou šavli, truhlu na uloupený poklad a věrného kamaráda - papouška. Museli také projít náročným výcvikem v „PIRÁTSKÉ AKADEMII“, za který si vysloužili zlaté dukáty. Tímto byli všichni jmenováni za MLADÉ HROZIVÉ PIRÁTY. Na závěr už jen pirátský pozdrav A – HOY!!!

Na fotky z prvního dne se podívejte tady.

Den druhý

Dnešní den začal focením. Děti se nastrojily do pirátských převleků, které si včera vytvořily a fotošou začala.

Po vydatné svačince byli piráti rozděleni do 4 posádek a poté mohli vyrazit na honbu za pokladem. Cestou odpovídali na otázky z pirátského kvízu. Na konci trasy získali tajný kód, který v cíli sdělili hrozivému pirátovi. Ten jim na výměnu předal mapu s označeným místem dobře ukrytého pokladu. To bylo radosti, když našli drahocenný poklad, truhlici se zlaťáky, společenskou hru Námořní bitva a opravdovou pirátskou pásku přes oko.

Po obědě a návštěvě žádlovických stájí a kozy Ireny jsme zdárně došli do pirátské základny v DDM. Na fotky z druhého dne se podívejte ZDE.

Den třetí

A je tu středa. Dnes ráno se naši pirátští dobrodruzi vydali do Litovle na pirátskou plavbu. Zažili nejedno dobrodružství, ať už nasedání nebo vysedání z lodě, unikající člun, vlny, vodní řasy a v neposlední řadě pádlování proti proudu. Ti nejstatečnější se rozhodli tato úskalí překonat podruhé, někteří i potřetí.

Piráti také potrénovali svoji mrštnost a obratnost při skákání na obří trampolíně a ukázali kreativitu s chytrostí ve vodním světě.

I přes výluku na trase Litovel – Červenka jsme v pořádku a plni zážitků dorazili do Mohelnice.

A jak jsme se měli se podívejte zde.

Den čtvrtý

Slovo PIRÁT vzniklo z řeckého „PEIRAN“, což znamená hledající štěstí a když jsem dnes viděla ty radostné obličeje malých pirátů cachtajících se v bohuňovickém bazéně, myslím si, že oni své štěstí opravdu našli. Děti se potápěly, skákaly do vody, plavaly, jezdily na tobogánu, relaxovaly v bublinkové vířivce …prostě si užívaly.

Poté, co jsme se posilnili párkem v rohlíku a tatrankou, pokračovali jsme směr svíčkárna Olomouc. Tady si pod odborným vedením pana Zavadila mohly děti odlít do formy mýdélko, podle své fantazie naplnit lahvičky koupelovou solí, namáčet svíčky v barevných politurách a polévat je dekorační hmotou Starwax. Na závěr měli všichni možnost nákupu dárků v podnikové prodejně.

Byl to vyčerpávající výlet, který by znavil i zkušeného starého piráta, proto není divu, že na zpáteční cestě autobusem se nemálo našich pirátů uložilo k hlubokému přemýšlení.

Fotky z akce zde.

Den pátý

Byli jste někdy na pirátské párty? Jedli jste plachetnicové tousty, dělové koule, lodičkový popcorn, palmu na ostrově a Hookovy ovocné špízy? Naši piráti dnes měli tu šanci vše ochutnat. A nejen to, oni si občerstvení na párty i připravili. Před mnoha z nich jsem musela dobrůtky bránit vlastním tělem, aby zbyly i na ostatní.

Od chystání občerstvení jsme si na chvíli odpočinuli při hře s barevnými kartičkami – nejlépe se dařilo týmu žlutých.

Po párty a pizze jsme navštívili mohelnické kino, kde jsme zhlédli film GUMP - PES, KTERÝ NAUČIL LIDI ŽÍT.

Po návratu do DDM jsme zhodnotili celý týden příměstského tábora, připomněli si zážitky z jednotlivých dnů a popřáli si mnoho dalších dobrodružných prázdninových dnů.

Na fotky koukněte TADY.