Příměstské tábory 2021 - 4. turnus (jednotlivé dny)

17.08.2021

Pondělí

První den 4. turnusu příměstského tábora jsme zahájili nezbytným testováním, poučením o bezpečnosti a krátkou seznamkou. Dopoledne nám rychle uběhlo při tvořivých činnostech. Vyráběli jsme přívěsky na klíče, náramky, lízátka, zdobili jsme baťůžky zajímavými potisky. Nechyběla ani trocha pohybu. Po vydatném obědě „na Golfu“ jsme se z parku raději dali na ústup před bouřkovými mraky a na zahradě DDM jsme ve strategické hře „Poklady“ potrápili svoji paměť a učili se spolupracovat. Na fotky z prvního dne se podívejte ZDE.

Úterý

V úterý jsme navštívili hvězdárnu v Prostějově. Poutavou formou jsme se dověděli spoustu zajímavých věcí o planetách naší Sluneční soustavy, o tom, jak vznikají komety, o Měsíci. Prohlédli jsme si vybavení pozorovatelny. Pozorování Slunce nám bohužel zhatila oblačná obloha.
Přesunuli jsme se do blízké Olomouce, kde jsme se ve skupinkách, vybaveni pracovními listy, zapojili do vzdělávací soutěže „Olomoucká hledačka“, kterou připravilo Vlastivědné muzeum. Hra nás provedla centrem města, klíčovými body byly historické barokní kašny. Za splnění všech úkolů jsme dostali drobnou odměnu. Po dobrém obědě v restauraci a skotačení na dětském hřišti v přilehlém parku jsme se vydali zpět do Mohelnice.

Fotky z druhého dne naleznete TADY.

Středa

Turistickou vycházku ke zřícenině Nový Hrad u Hanušovic jsme započali v obci Lužná. Po necelých dvou kilometrech jsme dorazili k cíli. Prozkoumali jsme dochované pozůstatky hradního komplexu, nahlédli trošku do historie vzniku hradní pevnosti a zahráli si dobrodružnou hru „hledání klíče“ podle pověsti, která se o hradu vypráví. Nalezení správného klíče v obtížném terénu bylo náležitě odměněno. Poté jsme pokračovali v pochodu do cca 4 km vzdáleného Bohdíkova, kde na nás čekal zasloužený oběd. Po obědě chytly děti „druhý dech“ a čas do odjezdu využily k aktivitám na rozsáhlém multifunkčním hřišti u řeky Moravy. Na fotky koukněte SEM.

Čtvrtek

Čtvrtek byl plný pohybu a sportování. Dopoledne jsme si zajezdili na dvou, třech a čtyřech kolech na dopravním hřišti a zahráli si minigolf. Po obědě a krátkém odpočinku jsme plavali, skákali či relaxovali ve vířivce na mohelnickém krytém bazéně. Pár obrázků si prohlédněte ZDE.

Pátek

Poslední den příměstského tábora za námi přišli na návštěvu chlupatí kamarádi se svojí paničkou psí trenérkou paní Pekařovou. Dověděli jsme se spoustu zajímavých a užitečných věcí ze života pejsků a měli jsme možnost vyzkoušet si práci psího trenéra a taky se s pejsky pomazlit. Po obědě náš „psí den“ pokračoval v mohelnickém kině. Příběh fenky Lassie měl naštěstí šťastný konec. A pak už dojíst všechny dobroty, připomenout si, co všechno jsme prožili, rozloučit se s kamarády a užít si zbytek prázdnin. Podívejte se na fotky.