Prázdninový kolotoč - příměstský tábor

19.08.2022

“Prázdninový kolotoč” se roztočil a zábava se rozjela na jedničku. Pondělní dopoledne nám rychle uběhlo při tvořivých činnostech. Vyráběli jsme sladké motýly, kroužky na ubrousky, kamenné kaktusy, bludiště v krabici a namalovali jsme si hrneček. Odpoledne samozřejmě nechyběla ani trocha pohybu a her na zahradě DDM.

V úterý jsme náš kolotoč roztočili v lanovém bludišti pod hradem Helfštýnem. Děti si zvolily obtížnost trasy podle svých schopností a odvahy a všechny podaly skvělé výkony. Před obědem v restauraci jsme ještě stihli prozkoumat hradní komplex a vychutnat si středověkou krásu a atmosféru.

Středeční jízda patřila návštěvě města Šumperk. Ve Vlastivědném muzeu se děti seznámily s prací archeologů, vyzkoušely si zhotovení náhrdelníku z "vykopávek" a v rámci programu "Jak vzniká látka na šaty" si vlastnoručně utkaly malou podložku nebo čelenku. Z muzea jsme se vydali po stopách "Malé Vídně". Procházku po výstavním městě s nádhernými stavbami minulých století v doprovodu letáčku s mapkou a plněním úkolů v centru města jsme zakončili obědem a vítaným ochlazením v podobě zmrzliny nebo ledové tříště.

A kde to náš kolotoč roztočil ve čtvrtek? Čtvrteční jízda skončila v olomouckém multikině Premiere Cinemas v Šantovce. Tady jsme společně zhlédli film Mimoni 2 - Padouch přichází, který se nám postaral o skvělou zábavu. Den jsme zakončili posezením v parku, kde jsme si pochutnali na Happy Mealu s hračkou Mimoni od McDonald´s.

Poslední jízda našeho “prázdninového kolotoče” nás zavedla na naučnou lesní stezku kolem hradu Mírova. Po příjemné, zábavné i poučné procházce jsme se před cestou domů posilnili pizzou a osvěžili se na mírovském přírodním koupališti. Odpolední program nám zpříjemnila dvojice historických šermířů ze stejnojmenného kroužku DDM Magnet s nácvikem základních bojových a koordinačních cvičení. Připomněli jsme si naše týdenní společné zážitky, odměnili se drobnými dárky a rozloučili se s přáním krásně prožitého zbytku prázdnin. A pak se "prázdninový kolotoč" definitivně zastavil.

Podívejte se na fotky z jednotlivých dní:
pondělí
úterý